Nyungwe House - Národný Park Nyungwe

Rwanda

map markerNyungwe House - Národný Park Nyungwe
Národný Park Volcanoes - pohorie Virunga

Rwanda

map markerNárodný Park Volcanoes - pohorie Virunga
Gisakura - čajová plantáž

Rwanda

map markerGisakura - čajová plantáž
Národný Park Akagera

Rwanda

map markerNárodný Park Akagera
jazero Kivu

Rwanda

map markerjazero Kivu

VITAJTE V RWANDE

Jedna z najpozoruhodnejších krajín Afriky často krát prezývaná aj „Krajina tisícov kopcov“, ponúka skutočne tie najkrajšie zážitky na planéte.

Vitajte v Rwande, krajine, ktorá ukrýva v srdci nesmierne smutnú minulosť. Pred mnohými rokmi sa tu odohrala jedna z najväčších genocíd ľudstva. Odvtedy už prešlo viac ako 25 rokov a Rwanda sa stala jednou s najprosperúcejších a ekonomicky silných krajín Afriky. Je to malý a bezpečný štátik nachádzajúci sa v strednej časti Afriky. Hlavné mesto Kigali je veľmi príjemné, prosperujúce a jedno z najčistejších na kontinente. Odporúčam sa zastaviť v múzeu genocídy (Kigali Genocide Memorial) a vypočuť si, akú tŕnistú cestu mala táto krajina v minulosti a vzdať hold obetiam. Čajové plantáže, gorily, národné parky, jazerá, husté lesy a ešte omnoho viac ponúka krajina v ktorej je zákaz používať igelitové vrecká.

Rwanda je destináciou pre všetky ročné obdobia, ale pokiaľ sa vyberiete na túru za gorilami tak odporúčame ísť v suchšom období od júna do septembra. Vďaka kombinácií tropického podnebia a vysokej nadmorskej výšky nezvyknú teploty vystúpiť počas roka na viac ako 30 °C a v noci nad 15 °C, takže sa dá povedať že tu vládne príjemné teplé počasie s chladnejšími nocami. Na horných svahoch pohoria Virunga vedia teploty výrazne klesnúť aj pod 0 °C. Najdaždivejšie obdobie je od marca do mája a október, november býva v horských častiach krajiny tiež veľmi daždivý. Kratšie suchšie obdobie je od decembra do februára. Samozrejme sa tiež vtedy vyskytnú zrážky ale nie sú intenzívne. V hlavnom meste Kigali sa celoročná priemerná teplota pohybuje okolo 21 °C.

Čo láka turistov do Rwandy? Predovšetkým 4 národné parky, ktoré sa tu nachádzajú. Nyungwe National Park je jeden z najstarších dažďových pralesov na svete. Ukrýva v sebe bohatú biodiverzitu a je neskutočne krásny. Tento horský región ukrýva v sebe množstvo živočíchov vrátane šimpanzov a 12 ďalších druhov primátov vrátane endemického mačiaka čiapočkového. Jedno z najkrajších miest na planéte ukrýva v sebe viac ako 1 000 druhov rastlín, 140 druhov orchideí, viac ako 300 druhov vtákov rôznych farieb a neuveriteľných 120 druhov motýľov. Žije tu aj množstvo cicavcov ako sú vydry, diviaky, serval a iné. Božský les ponúka viacero trekov a horských exkurzií do srdca parku a za jeho obyvateľmi (zver). My sme sa rozhodli vyrážať za dobrodružstvami z rezortu One&Only Nyungwe House, ktorý je obklopený týmto nádherným lesom a rozsiahlou čajovou plantážou.

Najkrajší zážitok vás určite čaká v národnom parku Volcanoes. Najznámejšia destinácia v Rwande ponúka nezabudnuteľnú túru hlbokým zeleným lesom za ohrozenými horskými gorilami. Park sa nachádza na severozápade krajiny vo výške od 2 500 m n.m. a chránia ho strmé svahy pohoria Virunga. Je to obrovský masív vyhasnutých sopiek rozkladajúci sa na ploche viac ako 8 000 km². V bambusových lesoch parku, ktoré sú mimochodom veľmi chránené pre svoj ekosystém, okrem goríl žije množstvo inej zvery ako sú napríklad endemické zlaté opice a množstvo vtákov. Na severovýchode sa nachádza ďalší park Akagera National Park( Big Five safari), ktorý tvorí hranicu s Tanzániou. Prostredie parku tvoria savany, močariská a množstvo jazier. Nájdete tu veľa africkej zvery ako sú slony, levy zebry, byvoly, žirafy, antilopy, množstvo vtákov a iných zvierat. Na východe krajiny na hraniciach s KDR sa nachádza najväčšieho jazero Rwandy a šieste v celej Afrike, Kivu. Veľmi pekné a príjemné prostredie na trávenie dňa a nakoniec neďaleko jazera sa nachádza štvrtý národný park Gishwati Mukura National Park, ktorý tvoria dva samostatné lesy Gishwati a Mukura.

KTORÝ REZORT SI VYBERIETE?

TOP HOTELY A REZORTY

V našej ponuke sa nachádzajú len tie hotelové rezorty, ktoré majú unikátnu polohu, luxusné ubytovanie, rozmanité stravovanie, špičkový servis a najlepších zamestnancov v regióne. Je pre nás dôležité, aby ste si splnili sny v tejto krajine len s tými najlepšími, ktorým úsmev z tváre nikdy nezmizne.

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 917 928 911, +421 948 987 212

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Panónska cesta 17,
Bratislava, 851 04 Slovakia