One&Only Nyungwe House

location markerGisakura, Nyamasheke, Western Province, Rwanda
map marker5 hod.

One&Only Nyungwe House

location markerGisakura, Nyamasheke, Western Province, Rwanda
map marker5 hod.

One&Only Nyungwe House

location markerGisakura, Nyamasheke, Western Province, Rwanda
map marker5 hod.

One&Only Nyungwe House

location markerGisakura, Nyamasheke, Western Province, Rwanda
map marker5 hod.

One&Only Nyungwe House

location markerGisakura, Nyamasheke, Western Province, Rwanda
map marker5 hod.

POPIS HOTELA

Na okraji milióny rokov starého dažďového lesa národného parku Nyungwe, vsadeného do čajovej plantáže, ktorá je súčasťou známej plantáže Gisakura, leží luxusný eko rezort One&Only Nyungwe House. Po rozsiahlej rekonštrukcii bol otvorený na jeseň v roku 2018 a právom ho možno zaradiť k najkrajším miestam na svete. Národný park je známy množstvom rôznych živočíchov, druhov opíc, vzácnych stromov či kvetov, z nich vyniká až 140 druhov orchideí, a nespočetného množstva motýľov rôzneho druhu. Romantické miesto je vhodné pre ľudí, milujúcich prírodu, luxusné ubytovanie, vynikajúce jedlo, perfektné služby, ochotní personál a africkú kultúru. Cesta do rezortu z medzinárodného letiska z hlavného mesta Rwandy, Kigali, trvá luxusným SUV 5 hodín. Kvalitná cesta však ponúka nádherné scenérie krajiny s množstvom ryžových polí ale najmä zelených čajových a kávových plantáží. Samozrejme, možno využiť aj transfer helikoptérou, ktorý trvá necelú hodinu. Nyungwe House je vzdialený ďalej od turistických chodníkov, ponúka len 22 izieb a apartmánov. Je to skutočne miesto s božským kľudom, pokojom a neuveriteľnou energiu, ktorá preniká z dažďového lesa.

TU SA NUDIŤ NEBUDETE

V rezorte je iba jedna reštaurácia, v nej sa podávajú raňajky, obedy i večere zo surovín vypestovaných v miestnej záhrade a lokálnymi farmármi a sú zahrnuté v cene izby. Pokojné prostredie na kávičku, domáci čaj, alebo pohárik kvalitného alkoholu ponúka nádherne zariadený salónik s krásnou terasou obklopenou čajovou plantážou a bar. Nekonečný bazén s oddychovou terasou priamo otočenou na les Nyungwe, malé fitness centrum, prvotriedne kúpele a wellness sú zasa skvelým oddychovým prostredím v rezorte. V rámci rezortu a čajovej plantáže sú v cene zahrnuté aj rôzne aktivity v nich a krátke výlety do lesa. Objednať si však môžete aj celodenné túry do národného parku alebo let helikoptérou.

 

Gastronómia
gastro
Voľný čas
gastro
Wellness
wellness
DINING ROOM
TU VÁM BUDE CHUTIŤ

DINING ROOM

Celodenná presklená reštaurácia nachádzajúca sa v hlavnom pavilóne s terasou obkolesenou čajovou plantážou ponúka sezónne jedlá. Raňajky sa podávajú formou à la carte menu s bufetom. Po celý deň je pripravený à la carte brunch, alebo často sa podáva piknik v lese počas túr a na večeru šéfkuchár servíruje vynikajúce menu lokálnej africkej a medzinárodnej kuchyne. Suroviny sa pestujú v organickej záhrade rezortu alebo na lokálnych farmách. Jedlo vám naservírujú samozrejme aj do postele.

TEA LOUNGE
TU VÁM BUDE CHUTIŤ

TEA LOUNGE

Ideálne miesto na pokojné posedenie pri domácom čaji s knihou v ruke alebo len na pozorovanie okolitej prírody. Salónik je ručne zdobený africkými motívmi, kameňom, drevom a výrobkami od rwandských umelcov. Príjemnú atmosféru dotvára aj krb.

TEA LOUNGE BAR
TU VÁM BUDE CHUTIŤ

TEA LOUNGE BAR

Príjemné oddychové melódie africkej hudby, lahodný koktail a upokojujúci výhľad na magické prostredie rezortu ponúka tento skvelý bar nachádzajúci sa v salóniku. 

národny park Nyungwe
VYSKÚŠAJTE

národny park Nyungwe

Rezort ponúka viacero túr, niektoré aj celodenné do chráneného lesa Nyungwe so skúsenými sprievodcami a biológmi. Túru za šimpanzami a ich pozorovanie, túru za opicami napríklad guerézy angolské či mačiaky(žije tu až 13 druhov primátov), túru za vtáčími obyvateľmi lesa, túru cez visutý most (Canopy Walk), ktorý je vo výške 60 metrov, cestu k vodopádom Isumo. →

VYSKÚŠAJTE

Túry na miesta z ktorých je nádherný výhľad na jazero Kivu a jeho okolie a rôzne výlety za vzácnou biodiverzitou dažďového lesa či už skúmať kvety, stromy, mokrade, alebo iné živočíchy. Je možné si objednať aj hodinový let nad národným parkom a jazerom Kivu.

Ostatné aktivity
VYSKÚŠAJTE

Ostatné aktivity

Jazda na bicykli po okolí, joga, fitness, lukostreľba na kopci s inštruktorom, prechádzky po čajových plantážach, čajové kurzy kedy vám odborník ukáže a naučí ako skutočne pripraviť vynikajúci čaj, prechádzky do lesa Nyungwe, cesta za miestnymi obyvateľmi a zoznámie sa s národným programom Umuganda, naučiť sa vyrobiť typickú africkú zbraň - vlastnú kopiju,→

VYSKÚŠAJTE

čo to sa priučiť o pestovaní byliniek v šéfkuchárovej záhrade, alebo pomôcť troškou práce vlastnými rukami v tomto ekologickom a sebestačnom rezorte.

Spa & Wellness
NAVŠTÍVTE

Spa & Wellness

Prostredie okolitej prírody ide ruka v ruke s miestnymi kúpeľmi a wellness centrom. To obsahuje dve oddychové miestnosti, nekonečný bazén s výhľadom na les a okolo neho oddychovú terasu s ležadlami. Či už si chcete zlepšiť svoj zdravý životný štýl alebo sa ponoriť do fyzického a duševného rozvoja nie je lepšie miesto ako tu v Nyungwe. Ukľudňujúce výhľady na hory, čistý vzduch, cvičenie jogy, fitness centrum, masáže a →

NAVŠTÍVTE

procedúry na omladenie tela a duše v spojení miestnych tradícií, africkej kozmetiky a zdravých organických jedál a nápojov z miestnej záhrady vám určite prinesú čerstvý vánok do života.

Návšteva najstaršieho lesa Afriky v národnom parku Nyungwe a vidieť život jeho obyvateľov, je jedinečný zážitok, rovnako ako sa prebúdzať s výhľadom na zahmlené kopce, dýchať čerstvý horský vzduch a cítiť energiu divokej prírody. Je to najlepšie, čo tento luxusný rezort môže ponúknuť. Kontrast zelených farieb čajovej plantáže a starého lesa bude pastva pre vaše oči.

Život v rezorte

MÁTE ZÁUJEM O REZORT?

Páčil sa vám tento rezort? Zanechajte nám prosím vaše údaje a do poznámky nám napíšte aká izba by sa vám páčila a vek detí.

Dospelí
Deti

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 917 928 911, +421 948 987 212

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Panónska cesta 17,
Bratislava, 851 04 Slovakia