Le Morne Brabant

Maurícius

map markerLe Morne Brabant
National Park

Maurícius

map markerNational Park
Beach

Maurícius

map markerBeach
7 Coloured Earth

Maurícius

map marker7 Coloured Earth
Casela World

Maurícius

map markerCasela World

VITAJTE NA MAURÍCIU

Nádherné pláže s bielym, alebo zlatistým pieskom, lagúny s odtieňom modrej a tyrkysovej farby, jedinečná tropická príroda s horami sopečného pôvodu, vynikajúca miestna kuchyňa, milí a ústretoví ľudia tvoria základ nezabudnuteľnej dovolenky v raji. Vitajte na Mauríciu, perle Indického oceánu. 

Maurícius je ostrovný štát ležiaci v Indickom oceáne asi 2 000 km v juhovýchodne od pobrežia Afriky a východne od Madagaskaru. Rozloha ostrova je približne 2 040 km² vrátane malých ostrovčekov. Skoro celý ostrov je obklopený koralovým útesom a preto sú pláže dobre chránené pred vlnami. Maurícius sa stal jedným z najkrajších miest na svete predovšetkým pre svoju prírodu s množstvom zelených údolí, vodopádov, ovocných polí a nádherných pláži, ktoré obmývajú kryštálovo čisté vody Indického oceánu. 

HISTÓRIA

Ostrov bol dlho neosídlený pre svoju odľahlosť. Postupne sa tu vystriedali Portugalci, Holanďania, Francúzi a v 18. storočí bol pod správou Britov až do roku 1968. Miešajú sa tu rôzne kultúry a náboženstvá, z polovice hinduistické (Indovia tzv. potomkovia indických robotníkov), kresťanské (Kreoli, Európania, Číňania), moslimské a budhistické. Všetky sa navzájom rešpektujú a žijú v mieri. Hlavným mestom je Port Louis. Ide o živé a pulzujúce mesto s nádychom koloniálnej, čínskej a modernej architektúry. Nachádza sa tu hlavný prístav krajiny. Keď tu budete, nezabudnite navštíviť miestnu tržnicu, ktorá ponúka neskutočný výber rýb, ovocia, zeleniny, byliniek, hodvábu a domácich výrobkov. Symbolmi Maurícia je vyhynutý vták Dodo (jediný vták čo nelietal) a poštové známky s nesmiernou zberateľskou aj finančnou hodnotou - modrý a červený maurícius s podobizňou kráľovnej Viktórie. Boli to prvé známky vydané mimo Veľkej Británie, mimochodom môžete si ich pozrieť naživo v Blue Penny Museum.

POČASIE

Počasie na Mauríciu je veľmi príjemné a umožňuje návštevníkom perfektnú dovolenku po celý rok. Môžete sa spoľahnúť, že keď prídete na ostrov v ktoromkoľvek ročnom období, budete mať príjemné podnebie aj teploty. Ostrov sa totiž nachádza v tropickom podnebnom pásme a má len dve ročné obdobia. Leto trvá od novembra do apríla a zima je tu od mája do októbra. Medzi ročnými obdobiami dochádza len k menším teplotným rozdielom. Máj a október sú takzvané prechodné mesiace. Vlhkosť je tu v lete najmä pri pobrežných častiach ostrova pomerne vysoká. Priemerná teplota mora je počas tohto obdobia 27-28 °C, v zime 23-25 °C. Najideálnejšie obdobie na plážovú dovolenku je od novembra do apríla, kedy sú priemerné denné teploty okolo 27 °C. Najteplejšie mesiace sú december až marec s najvyššími priemernými teplotami 30,5 °C. Najmenej zrážok je počas zimných mesiacov, preto je toto obdobie vhodné najmä na turistiku.

Tento čarokrásny ostrov má mnoho vôni a chutí. Vzduchom Maurícia sa znáša vôňa škorice, muškátového orecha a vanilky, ktorú sa oplatí doniesť si domov. Ostrov je známy predovšetkým pestovaním cukrovej trstiny a ovocia. Nie nadarmo vonia sladko, cukrová trstina tu doslova rastie všade, dokonca aj cukor tu chutí inak, akosi sladšie. Domáca kuchyňa je zmesou indických, čínskych, kreolských, francúzskych, anglických a afrických chutí. Obsahuje dary mora, mäsa a hlavne veľa zeleniny. Je to raj aj pre milovníkov tropického ovocia ako sú banány, mango, liči, papája, ananás, avokádo, alebo melón.

OPLATÍ SA VIDIEŤ

Ostrov ponúka okrem leňošenia na pláži celý rad zážitkov ako kúpanie sa s delfínmi, objavovanie podmorského sveta, rôzne vodné športy ako sú kitesurfing, Stand up paddleboard, windsurfing, parasailing, vodné lyže, kajaky, hobbie cat. Pre golfových nadšencov sú pripravené nádherné golfové 18 jamkové ihriská. Medzi obľúbené atrakcie určite patrí let helikoptérou nad vodopádmi, alebo spoznávanie prírody ostrova a pamiatok. Za spomenutie určite stojí hora Le Morne Brabant a jej okolie, ktoré je zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Odporúčame návštevu kráľovskej botanickej záhrady (Pamplemousses) premenovanú na Sir Seewoosagur Ramgolaam Botanical Garden s obrovskými vodnými leknami známymi ako Victoria amazonica. Je to jedna z najstarších botanických záhrad južnej pologule a jej vznik sa datuje okolo roku 1736. Rozprestiera sa na 33 hektárovom pozemku a ukrýva v sebe záhradu so vzácnymi koreninami, nachádza sa tu množstvo rôznych druhov drevín, paliem a vzácnych rastlín a kvetov. Odporúčame samozrejme ísť na výlet na jelení ostrov lle aux Cerfs, ktorý má nádherné pláže s bielym pieskom, je celý zelený a nachádza sa na ňom aj nádherné golfové ihrisko. Dnes už tam jelene nežijú ale stretnúť tam môžete napríklad korytnačky. Ďalej sa oplatí navštíviť národný park Black River Georges National Park kde rastie až 300 druhov rastlín. Cestou sa môžete zastaviť na čajovej plantáži Bois Cheri a ochutnať skvelý čaj. Neďaleko národného parku je park plný atrakcií ako sú štvorkolky, zipline a volá sa La Valle des Couleurs Nature Park.

Ak máte radi dobrý rum, ten na vás počká vo výrobni svetoznámeho rumu Rhumerie de Chamarel. Nádherný Geopark Chamarel 7 Coloured Earth v sebe ukrýva sedem farebnú zem, ktorá vznikla pomalým tuhnutím lávy a hraje množstvom farieb, park s korytnačkami Aldabra a vodopád Chamarel ktorý padá zo skalnatého previsu do 83 metrovej hĺbky. Za zmienku stoja tiež veľké ananásové plantáže alebo múzeum cukru L’Aventure du Sucre. Pre deti bude určite zážitok safari park Casela World, kde žijú tigre, levy, biele levy, pštrosy, zebry a iné zvieratá.

V oblasti Tamarin Bay, alebo v okolí ostrova Benitiers môžete plávať s delfínmi, alebo pozorovať veľryby. Milovníkov podmorského sveta určite poteší výlet v ponorke a preskúmavať oceán so spoločnosťou Blue Safari. Ak by vám bolo málo vody určite vás pozývame juhovýchodne od ostrova do oblasti Blue Marine Bay Park si zašnorchlovať, alebo sa plaviť na loďke so skleneným dnom. Je to oblasť plná podmorského života a veľmi priezračnej vody.

KTORÝ HOTEL SI VYBERIETE?

Maurícius ponúka okrem nádhernej prírody a panenský pláží ešte toho omnoho viac, tak neváhajte a poďte s nami do tých najkrajších rezortoch na tomto ostrove. Vybrali sme pre vás len tie najlepšie miesta s nádhernými plážami na východnom pobreží Belle Mare, na pobreží okolo lagúny Cerfs, ktorá je medzi ostrovom Cerfs a hlavným ostrovom, v oblasti Le Morne a na severozápade v oblasti Grand Baie.

TOP HOTELY A REZORTY

V našej ponuke sa nachádzajú len tie hotelové rezorty, ktoré majú unikátnu polohu, luxusné ubytovanie, rozmanité stravovanie, špičkový servis a najlepších zamestnancov v regióne. Je pre nás dôležité aby ste si splnili sny na tomto ostrove len s tými najlepšími, ktorým úsmev z tváre nikdy nezmizne.

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 917 928 911, +421 948 987 212

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Panónska cesta 17,
Bratislava, 851 04 Slovakia