Dubai

Spojené Arabské Emiráty

map markerDubai
Louvre Abu Dhabi

Spojené Arabské Emiráty

map markerLouvre Abu Dhabi
Al Zorah Nature Reserve, Ajman

Spojené Arabské Emiráty

map markerAl Zorah Nature Reserve, Ajman
Saadiyat Island, Abu Dhabi

Spojené Arabské Emiráty

map markerSaadiyat Island, Abu Dhabi
Etihad Towers, Abu Dhabi

Spojené Arabské Emiráty

map markerEtihad Towers, Abu Dhabi

VITAJTE V SPOJENÝCH ARABSKÝCH EMIRÁTOCH

Pôsobivé, úžasné, inšpirujúce, úchvatné, pulzujúce a zároveň spájajúce mesto, kde sa stretáva východ so západom. Vitajte v Dubaji, ktorý bol pred viac ako 60 rokmi len malým rybárskym mestečkom, no v súčasnej dobe vyrástol do unikátnej a modernej metropoly s viac ako 3 miliónmi obyvateľov lákajúcu turistov z celého sveta na vlastné oči vidieť najvyššiu budovou Burj Khalifa, ikonické projekty Palm Jumeirah a Burj Al Arab a samozrejme, navštíviť najväčšie nákupné a obchodné centrum Dubai Mall.

Spojené Arabské Emiráty (SAE) sú federáciou siedmich emirátov Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain, ktoré sa rozprestierajú v severovýchodnej časti Arabského polostrova. Ich súčasťou sú desiatky ostrovčekov v Arabskom (Perzskom) zálive. Za jeho brehy sú považované južné aj juhovýchodné časti Arabského zálivu a západné časti Ománskeho zálivu. SAE je veľmi moderná, bohatá a bezpečná krajina. Oficiálne náboženstvo je islam. Najväčší ekonomický rozmach spôsobila ťažba ropy od roku 1962. Ropný priemysel je naďalej dôležitou zložkou hospodárstva, do popredia sa však najmä v poslednom desaťročí dostalo stavebníctvo, letectvo a hlavne cestovný ruch. Hlavné mesto je Abu Dhabi a najväčšie mesto je svetová metropola Dubaj.

SAE majú suché a púštne tropické podnebie. Ideálne podmienky na ich návštevu je obdobie od septembra do mája. V decembri, januári a februári sa priemerné teploty pohybujú na úrovni 25 - 26 °C, teplota mora je v tom čase okolo 23 °C. Najlepšie mesiace na trávenie dovolenky sú október, november, marec, apríl, máj s priemernými teplotami 28 - 36 °C, vtedy sa teplota mora pohybuje od 27 - 31 °C. V letných mesiacoch jún - september je veľmi horúco, denné teploty presahujú hranicu 40 °C, najvyššie sú v auguste. Vlhkosť vzduchu je vysoká, celoročne sa pohybuje priemerne okolo 60 %.                                                                         

Abu Dhabi

Emirát Abu Dhabi so svojím rovnomenným hlavným mestom Abu Dhabi, ktoré je zároveň hlavným mestom celej federácie, zaberá až 84 % celkovej rozlohy SAE. Pozostáva z troch oblastí: Abu Dhabi, Al Gharbia a púštnej oblasti Al Ain. Hlavné mesto je veľmi moderné, kozmopolitné, plné zelene a hlavne pokojnejšie ako Dubaj. Časť z neho sa leží na pevnine, zbytok na viacerých ostrovoch, ktoré spájajú mosty. Nachádza sa tu viacero luxusných hotelov, množstvo obchodov, unikátnych stavieb, zaujímavých miest a zákutí. Samozrejme, nechýbajú v ňom pekné pláže, ktoré obmývajú vody Perzského zálivu. Najznámejšou stavbou je určite mešita Sheik Zayed Grand Mosque v ktorej odpočíva zakladateľ federácie šejk Zayed. Tento architektonický skvost má 80 kupol, viac ako 1 000 stĺpov, pozlátené lustre, najväčší ručne tkaný koberec na svete a pojme 40 000 veriacich. Nádherný hotel Palace Emirates pripomenína palác z rozprávky Tisíc a jednej noci. Dostanete sa k nemu osem kilometrov dlhým bulvárom The Corniche, ktorého súčasťou sú pekné mestské pláže, detské ihriská, chodníky pre peších, samostatné cyklotrasy, kaviarne a reštaurácie. Na konci bulváru sa nachádza ďalší monument - prezidentský palác Qasr Al Watan. Dozviete sa tu všetko o histórií a bohatstve SAE. Najkrajšie pláže sú na ostrove Saadiyat Island. Sú tu situované viaceré luxusné rezorty,  keď sa na ňom ocitnete, rozhodne treba navštíviť múzeum Louvre Abu Dhabi. Počas pobytu v hlavnom meste nezabudnite na vodu a športy s ňou spojené ako je surfovanie, parasailing, potápanie, šnorchlovanie. Kajakom sa zasa môžete plaviť bohatým mangrovníkovým lesom hlavného mesta, prípadne spoznávať pobrežie a zákutia mesta na tradičných alebo motorových člnoch. Zážitky a hlavne zábavu ponúka ostrov Yas Island. Nachádza na ňom známy okruh F1 Yas Marina Circuit s úžasnou atrakciou Ferrari World, ktorá ponúka najrýchlejšiu horskú dráhu na svete a akvapark Waterworld. Pre milovníkov golfu má hlavné mesto k dispozícii viacero prvotriednych ihrísk. Nachádza sa tu aj veľké medzinárodné letisko, na ktorom má základňu Ethihad Airways.

Dubaj

Úchvatné hlavné mesto Dubaj rovnomenného emirátu sa nachádza na pobreží Perzského zálivu. Pozostáva s viacero štvrtí ako sú: Jumeirah, Al Sufouh, Umm Suqeim, Bur Dubai, Deira, Dubai Marina, Downtown Dubai, Jebel Ali, Emirates Hills, Arabian Ranches a ďalších s odlišným charakterom a predstavami na život. Mesto, ktoré sa vynorilo z piesku, aby sa stalo najluxusnejšou dovolenkovou destináciou, vás uchváti už po pristáti na najmodernejšom letisku sveta. Ročne odbaví viac ako 80 miliónov cestujúcich.

Štvrť Jumeirah je veľmi preferované a rozmanité miesto, ktoré treba navštíviť. Má nádherné pláže, na ktorých sa neustále niečo deje. Je tu veľa zaujímavých miest z mnohých sa oplatí navštíviť Boxpark, CityWalk. Boxpark je moderný, inovatívny "Urban Lifestyle" koncept, vsadený do tradičného mestského prostredia. Postavený je z lodných kontajnerov po celej dĺžke Al Wasl Rd. Množstvo obchodíkov, kaviarní, reštaurácií vytvorilo nákupnú promenádu, na ktorej možno stráviť príjemné chvíle. CityWalk je doslova mesto v meste, je moderné, dynamické a vo svojom srdci ukrýva fontánu s laserovou šou. Objavíte tu množstvo luxusných obchodíkov, reštaurácií, kaviarní a hlavne kopec zábavných a zaujímavých miest aj pre vaše deti, ako napríklad Hub Zero či The Green Planet s množstvom zvierat od opíc, vtákov, rýb, rôzneho hmyzu a bujnej vegetácie simulujúce podmienky dažďového pralesa. Ak túžite po luxuse v spojení so živou atmosférou, odporúčame navštíviť Nikki Beach, moderné miesto pripomínajúce Miami. Je to kombinácia súkromných viliek, hotelov, bytov, kúpeľov a plážových klubov, zároveň je luxusným miestom spájajúcim jedlo, hudbu, módu a umenie. Nachádza sa na konci pobrežia Jumeirah na exkluzívnom ostrove Pearl Jumeirah. 

Veľmi pekné pláže sú v štvrti Al Sufouh, v ktorej je situovaný aj na nádherný prominentný dovolenkový komplex Madinat Jumeirah inšpirovaný tradičnou arabskou architektúrou. V tesnej blízkosti Madinat sa nachádza 7 hviezdičkový hotel Burj Al Arab a Wild Wadi Waterpark. 

Dubai Marina je multikultúrna a supermoderná štvrť plná mrakodrapov a drahých developerských projektov (Jumeirah Beach Resort/JBR, The Walk, The Beach). V srdci štvrte sa nachádza 3,5 km dlhý kanál na obidvoch koncoch ústiaci do zálivu, na ktorom kotvia najluxusnejšie lode a jachty obklopené množstvom reštaurácií (Pier7 - sedem poschodová reštaurácia), barov, hotelov (The Address Dubai Marina 5*), kaviarní (Café Real Madrid) a obchodov s oblečením (Marina Mall). Ide o skutočne najlepšiu a najluxusnejšiu lokalitu v Dubaji plnej promenád a aktivít na pláži. Mimochodom, tu asi stretnete najviac luxusných športových áut na jednom mieste.

Veľa návštevníkov ani netuší, že mesto má bohatú históriu ako aj tradíciu. Ak túžite zažiť atmosféru Dubaja s pred 50 - 60 rokov, odporúčame navštíviť staré štvrte Bur Dubai a Deiru, ktoré oddeľuje zátoka Creek Dubai, po ktorej sa môžete plaviť na tradičných lodiach Abra. Deira je najstaršia časť v Dubaji. Stále sa podobá na miesto, o čom bol Dubaj, keď to všetko začalo. Nájdete tu trhy s korením (Spice Souk), textilom (Textile Souk) a hlavne Gold Souk, čo je miesto, kde nájdete asi najviac zlata pohromade na svete. Odporúčame navštíviť najstaršiu časť Dubaja Al Bastakiya a pevnosť Al Fahidi (múzeum histórie Dubaja). Štvrť tvorí zhluk hlinených domov so svojimi veternými vežami, ktoré tvoria tradičnú ventiláciu. Okrem iného tu nájdete miestne galérie, obchody s tradičným umením, úzke uličky a sladké kaviarne.

Downtown je štvrť so všetkými "NAJ".  Určite ju najviac preslávili najvyššia budova na svete Burj Khalifa s najvyššie položenou reštauráciou At.Mosphere, najväčšie obchodné centrum Dubai Mall s viac ako 1 200 obchodmi všetkých špičkových značiek a najväčším akváriom, najväčšou tancujúcou fontánou The Dubai Fountain (6 600 žiaroviek, 25 farebných reflektorov), ktorá sa nachádza pred budovou Burj Khalifa uprostred jazera Burj Lake, okolo neho sa rozprestiera komplex Souq Al Bahar. Návštevníkmi sú vyhľadávané i miestne obchodíky, reštaurácie, kaviarne, bary, z ktorých môžete pozorovať fontánovú šou. Nádherné chvíle pri niektorom slávnom muzikálmi možno zažiť v budove Dubai Opera, ktorá pripomína tradičnú loďku Abra.

Nezabudnuteľné miesto pre deti je určite štvrť Jebel Ali. Sídli tu najväčší zábavný komplex na svete Dubai Parks & Resorts, ktorého súčasťou je Legoland (viac ako 40 atrakcií + akvapark navrhnutý špeciálne pre deti od 2 do 12 rokov), uletený Bollywood a Motiongate (park inšpirovaný najväčšími hollywoodskymi štúdiami kreslených rozprávok ako napríklad Shrek, Kung fu panda a iné.). Ďalej sa tu nachádza Village Outlet s najluxusnejšími značkami za polovicu ceny, Riverland s najznámejšími ocenenými reštauráciami a kuchármi z celého sveta, narazíte tu dokonca aj miesto so starými americkými autobusmi, pri ktorých sa môžete zastaviť autom a posilniť sa burgrom alebo hotdogom.

Pre nedostatok pláži v meste vznikol asi ten najúžasnejší projekt na svete, palmové ostrovy, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Prvý bol vybudovaný legendárny Palm Jumeirah s desiatkami luxusných hotelov a domov, neskôr sa k nemu pridali Palm Jebel Ali, Palm Deira a súostrovie The World. Mesto ďalej ponúka jedinečné cyklistické trate, s rodinou si môžete zájsť na piknik okolo jazier Al Qudra, ktoré priťahujú vtáctvo z celého sveta. Pravé dobrodružstvo zažijete počas letu balónom ponad púšť, alebo jazdou na Land Roveroch smerom do púšte (Desert Safari), spoznávaním tradičného života beduínov či pozorovaním západu slnka na púšti. Mesto ponúka veľmi veľa moderných atrakcií ako skydiving, množstvo akvaparkov, zaujímavých miest a rôznych šou ako napríklad La Perle By Dragone.

 

KTORÝ HOTEL SI VYBERIETE?

Dubaj je veľmi inšpirujúce mesto, mesto všetkých "NAJ", mesto rôznych tvárí, každá štvrť je jedinečná a ponúka návštevníkom prežiť chvíle dovolenky podľa svojich predstáv. Pozývame vás do mesta Dubaj, Abu Dhabi a Spojených Arabských Emirátov, kde sme pre vás vybrali len tie najlepšie hotely a rezorty.

TOP HOTELY A REZORTY

V našej ponuke sa nachádzajú len tie hotely a rezorty, ktoré majú unikátnu polohu, luxusné ubytovanie, rozmanité stravovanie, špičkový servis a najlepších zamestnancov v regióne. Je pre nás dôležité, aby ste si splnili sny v tejto krajine len s tými najlepšími, ktorým úsmev z tváre nikdy nezmizne.

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 907 071 750

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Košická 49
Bratislava, 821 08 Slovakia