COMO Laucala Island

location markerLaucala Island
map marker45 min.

COMO Laucala Island

location markerLaucala Island
map marker45 min.

COMO Laucala Island

location markerLaucala Island
map marker45 min.

COMO Laucala Island

location markerLaucala Island
map marker45 min.

COMO Laucala Island

location markerLaucala Island
map marker45 min.

POPIS HOTELA

Pred smrťou americký magnát Malcom Forbes vyhlásil, že existuje len jeden hmotný majetok, od ktorého sa nikdy nechce odlúčiť – jeho ostrov na Fidži, kde je aj pochovaný. Pri pohľade na jeho náhrobný kameň s nápisom „When Alive, He Lived“, je zrejmé, prečo chcel, aby bol tento ostrov miestom jeho posledného odpočinku...

Vitajte na súkromnom ostrove Laucala ( čítaj La-tha-la), na jednom z najkrajších, najpokojnejších a zároveň aj najluxusnejších miest na svete. Ostrov o veľkosti 12 štvorcových kilometrov sa nachádza v odľahlom kúte Melanézie na súostroví Fidži v Tichom oceáne. Patrí rakúskemu miliardárovi Dietrichovi Mateschitzovi (Red Bull), ktorý ho v roku 2003 kúpil od potomkov Forbesa a investoval tu až 250 miliónov dolárov do vytvorenia možno jedného z najvýznamnejších ostrovných úkrytov na svete. Cesta do idylického raja začína na medzinárodnom letisku Nadi, ktoré sa nachádza pri pobreží na západnej strane hlavného ostrova Viti Levu. Odtiaľ vás súkromné rezortné lietadlo Beechcraft Super King Air 350 zoberie na 45 minútový let na ostrov Laucala. Už počas klesania hostia zazrú tu nesmiernu krásu ostrova, ktorá v roku 1972 opantala Malcoma a neskôr aj Dietricha. Nádherný koralový útes okolo ostrova bohatý na podmorský život, krištáľovo čisté vody oceánu, tyrkysové lagúny, panenské pláže s bielym pieskom tak čisté že si budete myslieť že sú povysávané, sopečné hory, kokosové háje a nedotknuté tropické dažďové pralesy pripomínajúce prostredie Jurasic parku určite chytia za srdce každého hosťa, ktorý ostrov navštívi.

Mateschitz tu na severnom pobreží ostrova nechal pre hostí vystavať 25 rozľahlých víl v tradičnom fidžijskom štýle s miestnych materiálov a v súlade s prírodou. Každá rezidencia má svoj bazén a tropickú záhradu a je umiestnená buď na pláži, nad lagúnou alebo na kopci. Poskytuje nesmierne súkromie, výhľad na Tichý oceán a má osobného komorníka . Od polovice decembra roku 2021 prevzala riadenie ostrova luxusná hotelová sieť COMO. Tá priniesla na ostrov svoju charakteristickú holistickú wellness filozofiu zdravého života, ktorá sa prejavuje v nespočetných aspektoch nehnuteľnosti. Wellness centrum COMO Shambhala Retreat ponúka procedúry pri ktorých sa využívajú charakteristické produkty COMO Shambhala, ako aj bylinky, koreniny, kvety a ovocie z ostrova. K dispozícii sú aj typické ázijské masáže a telové procedúry s použitím miestnych riečnych kameňov, minerálnych kryštálov a bohatej sopečnej pôdy.

V súlade s étosom značky „z farmy na stôl“ a záväzkom k trvalej udržateľnosti, päť reštaurácií na ostrove pripravuje pokrmy zo surovín pochádzajúcich z 97 hektárovej farmy rezortu, ktorá pestuje širokú škálu organických plodín a dobytka vrátane dobytka wagyu, kurčiat, či špeciálnych sliepok na vajíčka. Množstvo čerstvo ulovených morských plodov poskytujú miestni rybári. Menu obsahuje tiež možnosti COMO Shambhala – chutné, výživné a s nízkym obsahom tuku a rafinovaných cukrov. Tak ako jedlo je určite pôsobivé aj miesto, kde sa podáva. Raňajky si môžete dopriať na plantáži v koloniálnom štýle, obed na krásnej pláži a večera vás počká na vrchole útesu v reštaurácii Seagrass. Osvieženie prináša skvelé džúsové menu, ktoré zahŕňa vynikajúci melón, zázvor, uhorka a mäta a najmenších určite poteší domáca zmrzlina.

Každá predstaviteľná aktivita je súčasťou zážitku na ostrove COMO Laucala. Ostrov ponúka tropické 18-jamkové golfové ihrisko navrhnuté Davidom McLayom Kiddom, širokú škálu ostrovných a vodných aktivít, flotilu vodných skútrov, plachetníc a rybárskych člnov, ako aj prúdových člnov a potápačských člnov, jazdu na koni, horskú cyklistiku, túry do prírody, tenis a obrovský bazén postavený v štýle lagúny v ktorom je umiestnený priehľadný 25 metrový bazén.

Radi vám pomôžeme s výberom rezortu COMO Laucala Island.

MÁTE ZÁUJEM O REZORT?

Páčil sa vám tento rezort? Zanechajte nám prosím vaše údaje. Ďakujeme.

Dospelí
Deti

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 917 928 911, +421 948 987 212

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Panónska cesta 17,
Bratislava, 851 04 Slovakia