Amansara

location markerRoad to Angkor, Siem Reap, Cambodia
map marker15 min.

Amansara

location markerRoad to Angkor, Siem Reap, Cambodia
map marker15 min.

Amansara

location markerRoad to Angkor, Siem Reap, Cambodia
map marker15 min.

Amansara

location markerRoad to Angkor, Siem Reap, Cambodia
map marker15 min.

Amansara

location markerRoad to Angkor, Siem Reap, Cambodia
map marker15 min.

POPIS HOTELA

Skutočný klenot nachádzajúci sa v bujnej záhrade na okraji mesta Siem Reap, len 10 minút od chrámu Angkor Wat, patrí známej luxusnej hotelovej sieti Aman. Dávna kráľovská rezidencia, ktorú dal postaviť pre svojich hostí kráľ Norodom Sihanouk, je skutočne majstrovským dielom. Bola postavená v roku 1962 v duchu novej khmérskej architektúry a infikovaná francúzskym štýlom architekta Laurenta Mondeta. Dnes je tento luxusný rezort Amansara, ktorý v roku 2002 prešiel starostlivou rekonštrukciou, tou pravou vstupnou bránou k monumentálnym pozostatkom bájnej Khmérskej ríše Angkor a k vaším zážitkom. Od medzinárodného letiska v Siem Reap je vzdialený iba 15 minút autom. Transfer zabezpečujú unikátne čierne historické limuzíny značky Mercedes z roku 1962 a 1965. Rezort je známy nielen prvotriednymi službami, ale aj výnimočnými možnosťami, ktoré ponúka svojím hosťom pri návšteve historického miesta Angkor. Jeho výnimočnosť umocňujú tí najlepší sprievodcovia a tiež skutočnosť, že vám Amansara umožní vychutnať si niektoré pamiatky staré tisícky rokov v pokoji a bez turistov.

TU SA NUDIŤ NEBUDETE

Rezort ponúka vynikajúcu gastronómiu vo svojej hlavnej reštaurácii, v ktorej si pochutíte na kulinárskych špecialitách z khmérskej a medzinárodnej kuchyne, ponúka však i možnosť vychutnať si romantickú večeru v tradičnom drevenom khmérskom dome, ktorý sa nachádza pri rezervoári Srah Srang. Návšteva parku Angkor a jeho chrámov spojená s kultúrnymi aktivitami prebieha so skúsenými a vyškolenými Aman sprievodcami, ktorých úlohou je vás previesť parkom v čase, keď sa v ňom nachádza čo najmenší počet návštevníkov a pred poludňajším teplom. Pokojné útočisko poskytujúce únik pred hlukom a vzruchom mesta Siem Reap či po dlhom dni plnom exkurzií ponúkajú prvotriedne kúpele.

Gastronómia
gastro
Voľný čas
gastro
Wellness
wellness
The Dining Room
TU VÁM BUDE CHUTIŤ

The Dining Room

Ústredným bodom rezortu je táto elegantná kruhová reštaurácia so sedem metrov vysokým stropom a dvoma pergolami nachádzajúcimi sa v exteriéri v blízkosti bazéna. Podávajú sa tu pokrmy khmérskej a medzinárodnej kuchyne z čerstvých sezónnych surovín. Súčasťou reštaurácie je aj vínna a syrová pivnica a v neformálnom salóniku si môžete pochutnať na čerstvých koláčoch a miestnych pochúťkach.

Roof Terrace
TU VÁM BUDE CHUTIŤ

Roof Terrace

Miesto na večerné nápoje a súkromné večere.

Khmer Village House
TU VÁM BUDE CHUTIŤ

Khmer Village House

Tradičný khmérsky drevený dom sa nachádza v archeologickom parku Angkor v blízkosti starobylého rezervoáru Srah Srang a s výhľadom naň. Podávajú sa tu tradičné a kulinárske špeciality šéfkuchára ako napríklad polievka nom ben chok a iné. Exkluzívne pre hostí rezortu sa tu ponúkajú aj raňajky, obedy či romantické večere pri sviečkach a je tiež k dispozícii na kurzy varenia počas dňa.

Aktivity v rezorte
VYSKÚŠAJTE

Aktivity v rezorte

V rezorte sa nachádza priestor pre cvičenie jogy s učiteľom a dva bazény na plávanie, centrálny 17 metrový bazén obklopený terasami s ležadlami a druhý 25 metrov dlhý s napnutou hladinou, obklopený záhradou a kamennou stenou. Voľný čas môžete stráviť aj v knihovni a prečítať si čo to o khmérskej →

VYSKÚŠAJTE

kultúre a nielen o nej, alebo nakupovaním v rezortnom obchodíku ktorý ponuka zaujímavé veci ako sú šperky, sošky, nádoby, ručne tkané hodvábne textílie vyrobené rukami domácich remeselníkov či miestnej komunity.

Angkor park
VYSKÚŠAJTE

Angkor park

Pre svojich hostí má Amansara pripravené rôzne individuálne exkurzie a denné výlety, ktoré sú zamerané prevažne na návštevu archeologického parku Angkor a to napríklad denný výlet na Angkor Wat počas východu slnka, návšteva chrámu Ta Prohm, kamenné tváre chrámu Bayon, návšteva chrámov Roluos a Banteay Srei. Amansara využíva na exkurzie historický Jeep a →

VYSKÚŠAJTE

špeciálne upravené auto na výlety. Je možné si objednať aj let helikoptérou ponad Angkor a na miesta ako sú Preah Vihear, Banteay Chhmar a iné. Oplatí sa ísť aj na celodenný výlet ku chrámom Beng Mealea či Koh Ker. 

Ostatné aktivity
VYSKÚŠAJTE

Ostatné aktivity

Na exkurziu do mesta Siem Reap, okolitých dedín a za malebnou prírodou s množstvom ryžových polí, ruín chrámov a dažďových lesov môžete využiť horské a cestné bicykle. Oplatí sa taktiež plavba na jazere Tonlé Sap na dvoch drevených lodiach Amanbala I. a II. ktoré patria rezortu.

Aman Spa
NAVŠTÍVTE

Aman Spa

K dispozícii sú štyri liečebné miestnosti, každá s vlastným relaxačným priestorom, parným kúpeľom a sprchou. Kúpele poskytujú svojim hosťom rôzne masáže, liečebné a kozmetické procedúry spojené s prírodnou kozmetikou Aman a obohatené o tradičné kambodžské techniky. Upokojujúcu atmosféru dotvára aj výhľad zo všetkých miestností na stenu s reliéfom khmérskej kultúry a pokojnú hladinu jazierka. Z recepcie sa naskytá výhľad do peknej záhrady a na starý dažďový strom.

Čakajú na vás miesta bájneho Angkoru, ktorého poznačila po stáročia matka príroda a jej zákony. Amansara vás prevedie cez miesta dávnej civilizácie a zavedie do starých lesov, aby ste v nich na chvíľu prestali rozmýšať a našli svoju dušu...

Život v rezorte

MÁTE ZÁUJEM O REZORT?

Páčil sa vám tento rezort? Zanechajte nám prosím vaše údaje a do poznámky nám napíšte, aká izba by sa vám páčila a vek detí.

Dospelí
Deti

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 917 928 911, +421 948 987 212

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Panónska cesta 17,
Bratislava, 851 04 Slovakia