Aman New York

location markerThe Crown Building, 730 Fifth Avenue, New York
map marker45 min.

Aman New York

location markerThe Crown Building, 730 Fifth Avenue, New York
map marker45 min.

Aman New York

location markerThe Crown Building, 730 Fifth Avenue, New York
map marker45 min.

Aman New York

location markerThe Crown Building, 730 Fifth Avenue, New York
map marker45 min.

Aman New York

location markerThe Crown Building, 730 Fifth Avenue, New York
map marker45 min.

POPIS HOTELA

Len niečo viac ako týždeň (11.8.2022) ubehlo od chvíle, keď do jedného z najväčších miesta sveta, do mesta New York „priplávala“ jedna z najluxusnejších hotelových značiek sveta. Luxusný Aman si to rovno namieril na roh 57 a Piatej Avenue do 100 ročnej budovy Crown Building. Budova predtým známa ako Heckscher Building, ktorej vznik sa datuje od roku 1921, navrhla a postavila známa newyorská firma Warren and Wetmore. Historicky je toto miesto jedno z najdrahších maloobchodných a kancelárskych priestorov v Spojených štátoch, mimochodom bolo aj miesto prvého sídla Múzea moderného umenia.

V roku 2015 budova za 1,8 mld. dolárov zmenila majiteľa. Kúpila ju investičná a developerská spoločnosť SHVO a Vladislav Doronin, ktorý je okrem iného majiteľom spoločnosti Aman. Hovorí sa že Doronin s jeho spoločnosťou OKO Group do budovy investovali niečo viac ako 1,4 mld. dolárov aj s nadobudnutím časti nehnuteľnosti. Prerobenie vnútorných priestorov si zobral na starosť svetoznámy architekt Jean Michel-Gathy a jeho spoločnosť Denniston. Dizajn hotela odráža odhodlanie značky vytvoriť luxusné priestory a ústranie a zároveň vzdáva hold úžasnej architektúre budovy a jej histórie. Aman do rušného veľkomesta doniesol jeho ázijskú dušu a do budovy veľmi pokojnú atmosféru. Perlička s ktorou sa tvorcovia pochválili je, že v izbách bol nameraný zvuk z ulice menší ako je šepot človeka. Neuveriteľné, keď si pomyslíme aká je rušná Piata Avenue.

Otvorenie hotela bolo jedno z najočakávanejších udalostí, aké mesto zažilo za posledné desaťročie. Hotel má 83 apartmánov, sú jedny z najväčších v meste a každý apartmán má dokonca funkčný krb. Interiér je inšpirovaný Japonskom čo dokazuje aj veľkorozmerná umelecká nástenná maľba inšpirovaná majstrovským dielom borovíc Shōrin-zu byōbu z 15. storočia od Hasegawy Tōhaku. Noc v tomto hoteli začína momentálne na cenovke 3500 dolárov, najlepší apartmán dokonca od 20 000 dolárov na noc. Nachádza sa tu aj 22 rezidencií Amanu, samozrejme sú jedny z najdrahších v meste. Zatiaľ čo izby sa nachádzajú na 6tich poschodiach, tak dokonca kúpele a wellness centrum rovno na 3!! Ich dominantou je krytý bazén na jednom z poschodí. Kúpele budú otvorené dokonca aj pre neubytovaných hostí. Dvojhodinová procedúra bude stáť okolo 800 dolárov. Na 14.poschodí sa nachádzajú dve reštaurácie, talianska Arva a japonská Nama. Jeden z mála priestorov, ktoré ponúkne hotel ešte pre verejnosť je a rozľahlý bar na terase vo vstupnej hale a jazzový klub v podzemí. Toto je dosť intímny, ale okázalý priestor údajne so zvukovým systémom tak vzácnym, že jediné ďalšie verejné miesto v New Yorku, ktoré tvrdí, že ho má, je Jazz at Lincoln Center.

Niekoľko oblastí bude zatiaľ obmedzených len pre členov klubu Aman, čo znamená, že aj keď za najdrahší apartmán zaplatíte 20 000 dolárov na noc, stále vás nepustia dovnútra. Patrí medzi ne malý cigarový salónik zastrčený za tajnými dverami v hale a súkromná vínna knižnica. Apropo členské je 200 000 dolárov :)

 
 

Radi vám pomôžeme s výberom luxusného hotela Aman New York. 

MÁTE ZÁUJEM O HOTEL?

Páčil sa vám tento hotel? Zanechajte nám prosím vaše údaje. Ďakujeme.

Dospelí
Deti

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 917 928 911, +421 948 987 212

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Panónska cesta 17,
Bratislava, 851 04 Slovakia