Baa Atoll

Maldivy

map markerBaa Atoll
Laamu Atoll

Maldivy

map markerLaamu Atoll
Alifu Alifu Atoll (North Ari)

Maldivy

map markerAlifu Alifu Atoll (North Ari)
Baa Atoll

Maldivy

map markerBaa Atoll
Baa Atoll

Maldivy

map markerBaa Atoll

VITAJTE NA MALDIVÁCH

Kilometre a kilometre nádherných pláží s bielym jemným pieskom, svieža tropická vegetácia, kvalitné stravovanie, štýlové ubytovanie, nekonečné priezračné lagúny bezpečné na kúpanie i šnorchlovanie a unikátny pestrofarebný podmorský svet. Nechajte sa vtiahnuť do nádherných a luxusných rezortov, ktoré našli svoj domov na exotických maldivských ostrovoch obkolesených tyrkysovo priezračným Indickým oceánom.

Maldivy, v preklade aj reťaz ostrovov, sú najnižšie položený ostrovný štát na svete, ktorý tvorí viac ako tisíc ostrovov a ostrovčekov sústredených administratívne v 20 koralových atoloch roztrúsených v Indickom oceáne, juhozápadne od južného mysu Indie. Rozloha celej krajiny je celkovo len okolo 298 km². Všetky ostrovy sú obkolesené krištáľovo čistou lagúnou a chránené koralovou štruktúrou, ktorá ukrýva podmorský život - jeden z najkrajších na tejto planéte. Hlavné mesto Malé je zároveň aj najhustejšie zaľudnené mesto na svete - nachádza sa na atole North Malé a žije na ňom asi tretina populácie Maldív. Hlavné medzinárodné letisko Male Velana je na maličkom ostrove Hulhule v tesnej blízkosti hlavného mesta. Transfery medzi letiskom a luxusnými rezortmi zabezpečujú cez deň a za dobrého počasia hydroplány. Na bližšie ostrovy vás dopravia rýchlolode a na najvzdialenejšie ostrovy menšie lietadlá tzv. domestic flights, ktoré lietajú aj v noci. Let hydroplánom ponad úžasné atoly je nezabudnuteľný zážitok. Keďže ide o moslimskú krajinu, platí v nej zákaz konzumácie alkoholu a výstredného obliekania sa u žien na verejnosti. Tieto pravidlá sa však nevzťahujú na luxusné rezorty, ktoré sú situované spravidla na neobývaných ostrovoch.

Maldivské korene siahajú na Srí Lanku, do Indie, do arabského sveta ale aj do severnej Afriky. Tieto časti výraznou mierou ovplyvnili a obohatili históriu a kultúru krajiny. Dlhú dobu tu žili predovšetkým obyvatelia vyznávajúci staroveké pohanstvo a budhizmus, tieto stopy dávnej minulosti sú vystavené v národnom múzeu v Malé. V súčasnosti sú Maldivčania prívržencami sunnitskej školy islamu, ktorú prijali v roku 1153. Od toho času náboženstvo zohralo rozhodujúcu úlohu vo formovaní maldivskej spoločnosti. Od začiatku 16. storočia boli Maldivy kolonizované Portugalcami, Holanďanmi a neskôr Britmi až do roku 1965 keď získali nezávislosť a v roku 1968 založili svoju republiku. 

Počasie na Maldivách je veľmi príjemné a v priebehu roka má len malé výkyvy. Priemerná teplota sa pohybuje celoročne medzi 27 - 28 °C a teplota mora je okolo 28 °C. Maldivy patria do pásma tropických monzúnov. Striedajú sa tu dve monzúnové obdobia: severovýchodný - prebieha od novembra do apríla, prináša jasnú oblohu, suché počasie, nižšiu vlhkosť a vysoké denné teploty priemerne až okolo 31 °C, je to najvhodnejšie obdobie na dovolenku na ostrovoch; juhozápadný - prebieha medzi májom a októbrom, prináša daždivejšie počasie sprevádzané vetrami a veľkú vlhkosť vzduchu. Zo skúsenosti môžeme povedať, že aj počas toto obdobia bývajú dni veľmi horúce a plné slnečného svitu, kedy cez deň teploty dosahujú viac ako 30 °C. Počas juhozápadného monzúnu bývajú z dôvodu veľkých vzdialeností medzi jednotlivými atolmi medzinárodné predpovede počasia často nepresné.

Tradičná maldivská kuchyňa sa podobá indickej obohatenej o prímesi rôznych korenín. Pochutnať si tu však môžete aj na čerstvých rybách a exotických ovociach ako sú kokosové orechy, mango či ananás, ale tiež na tradične podávanom čerstvom kokosovom nápoji. Samozrejme, v luxusných rezortoch je strava veľmi rozmanitá a podávajú sa len tie najdelikátnejšie pokrmy zo všetkých kútov sveta.

Luxusné rezorty sídlia na neobývaných ostrovoch, každý z nich má svoj osobitý rukopis, všetky sú však obklopené koralovými útesmi a nádhernými lagúnami. Ubytovania sú vsadené do bujnej tropickej vegetácie ostrova alebo sú priamo postavené nad vodou. Najkrajšie miesta na potápanie nájdete určite na atole Baa, ktorý je pre svoju biosférickú rezerváciu pod ochranou UNESCO. Ale aj ostatné atoly ako napríklad Raa, Ari, Malé a iné majú nádherný koralový život plný pestrofarebných rybičiek, korytnačiek, rají, žralokov veľrybích a iných podmorských živočíchov. Zážitok, ktorý vás poznačí na celý život, je návšteva maličkého ostrova Hanifaru, kde sa nachádza zátoka Hanifaru Bay - ide o najväčšiu kŕmnu stanicu manty obrovskej a žraloka veľrybého na svete. Niektoré atoly majú vynikajúce podmienky pre surfistov ale aj potápačov, ktorí radi objavujú vraky lodí. Každý rezort ponúka množstvo vodných športov a zážitkových exkurzií. Maldivčania sú veľmi hrdí na svoje podmorské koralové bohatstvo a živočíchy, treba však povedať, že sú zároveň veľmi striktní pri dodržiavaní pravidiel ochrany životného prostredia.

KTORÝ REZORT SI VYBERIETE?

Maldivy ponúkajú okrem panenských pláží a kryštálovo čistej vody ešte toho omnoho viac, tak neváhajte a poďte s nami do tých najkrajších a najluxusnejších rezortov na tomto súostroví. Vybrali sme pre vás len tie najlepšie na atoloch Baa, Noonu, North Ari, South Ari, North Malé, South Malé, Dhaalu a Laamu.

TOP HOTELY A REZORTY

V našej ponuke sa nachádzajú len tie hotelové rezorty, ktoré majú unikátnu polohu, luxusné ubytovanie, rozmanité stravovanie, špičkový servis a najlepších zamestnancov v regióne. Je pre nás dôležité, aby ste si splnili sny na tomto súostroví len s tými najlepšími, ktorým úsmev z tváre nikdy nezmizne.

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 907 071 750

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Košická 49
Bratislava, 821 08 Slovakia