St.Moritz-Corvatsch

Lyžovanie, Wellness & Spa

map markerSt.Moritz-Corvatsch
Megève

Lyžovanie, Wellness & Spa

map markerMegève
Zermatt - Matterhorn

Lyžovanie, Wellness & Spa

map markerZermatt - Matterhorn
Andermatt

Lyžovanie, Wellness & Spa

map markerAndermatt
Chamonix

Lyžovanie, Wellness & Spa

map markerChamonix

VITAJTE V ALPÁCH

Svetoznáme lyžiarske strediská, malebné dedinky, úchvatné hory, čerstvý horský vzduch, vynikajúca gastronómia, špičkové služby. Vitajte v Alpách, na zasnežených svahoch majestátnych hôr, na kopcoch plných voňavých bylín a v izbách, v ktorých na vás dýcha alpská príroda.

Najlepšie udržiavané a rozsiahle zjazdovky, výnimočná gastronómia ovenčená Michelinovými hviezdami, luxusné hotely, chalety a prvotriedne služby, to všetko ponúkajú tie najznámejšie alpské strediská vo Francúzsku ( Courchevel, Megeve, Val d'Isere, Chamonix, Meribel, Val Thorens), v Rakúsku ( Lech-Zurs, St.Anton, Kitzbuhel), vo Švajčiarsku (Zermatt, Verbier, St. Moritz) a v Taliansku (Cortina).

FRANCÚZSKO

Najelegantnejšie, štýlové a autentické stredisko vo Francúzskych alpách, nachádzajúce sa v Hornom Savojsku neďaleko hory Mont Blanc, nesie názov Megève. Malú horskú dedinku si pred 100 rokmi vybrala barónka Noémi Rothschild, aby z nej urobila luxusné stredisko pod pohorím Mont d'Arbois, ako odpoveď na dovtedy plniaci sa St. Moritz. S podporou barónky sa Megève vo veľmi krátkom čase stalo obľúbeným miestom aristokracie, rovnako aj známych osobností zo sveta obchodu a financií. Celé stredisko dýcha históriou, ktorú začala barónka budovaním mestečka s typickou savojskou architektúrou s dreveným "chaletmi", horskými chatami s veľmi luxusným interiérom a ľahkým prístupom na svahy. Odkaz barónky vydržal dones, okolo mestečka sa vybudovalo veľké, moderné a luxusné lyžiarske stredisko. Svahy sú prístupné hlavne pre rodiny s deťmi a nie sú tak náročné ako v susednom Chamonix. Tunajšia gastronómia sa môže pochváliť viacerými michelinskými adresami a prvotriednymi reštauráciami. Pre hostí je k dispozícii množstvo kúpeľov, wellness a salónov krásy, luxusných butikov, obchodíkov a barov. Celé stredisko Evasion Mont Blanc má až 445 km tratí, v okolí Megève je 40 km tratí pre bežecké lyžovanie, v lete je stredisko obľúbeným miestom pre vyznávačov horskej turistiky, nadšencov golfu, pokoja a oddychu.

Legendárne stredisko zimných športov Chamonix, najznámejšie francúzske stredisko na svete sa nachádza v údolí pod najvyššou horou Európy Mont Blanc v Hornom Savojsku pri hraniciach s Talianskom a Švajčiarskom. Historické mestečko so svojím šarmom Chamonix-Mont-Blanc ponúka tradičnú alpskú architektúru s malebnými uličkami, obchodíkmi, hotelmi, kinom, reštauráciami a barmi, obkolesené veľkým moderným lyžiarskym strediskom s množstvom ľadovcov. V roku 1924 bolo miestom prvých zimných olympijských hier. Pravidelne ponúka vynikajúce snehové podmienky počas celej sezóny milovníkom freeridu a extrémneho lyžovania. Samozrejme, na svoje si prídu aj začiatočníci a mierne pokročilí lyžiari aj snowboardisti. Highlightom tejto lyžiarskej oblasti je určite jeden z vrcholov hory Mont Blanc vrchol "Aiguille du Midi" (3 842 m), na ktorý premáva lanovka. So skúseným vodcom ponúka 20 km dlhý zjazd Valleé Blanche ľadovcom Mer de Glace, tento výlet je pre ponúkajúce sa výhľady pekný aj v lete. Pri zakúpení skipasu Mont Blanc Unlimited môžete lyžovať až v troch štátoch, dĺžka tratí je až 780 km. Okrem lyžovania je Chamonix v lete vyhľadávaným miestom horolezcov, turistov, milovníkov horských kolies a paraglidingu.

Courchevel je stredisko so šiestimi odlišnými svetmi. Nachádza sa v srdci francúzskych Álp v regióne Savojsko v hornej časti údolia Tarentaise v najväčšej lyžiarskej oblasti na svete Les Trois Vallées. Celé stredisko tvorí šesť dedín Saint - Boin, Courchevel Le Praz, Courchevel La Tania, Courchevel Village, Courchevel Moriond a Courchevel 1850, obklopené sú lesmi a z každej sa ponúkajú dych vyrážajúce výhľady na Alpy. Celé stredisko je pospájane lyžiarskymi vlekmi a medzi dedinami premáva kyvadlová doprava. Courchevel Village (1 550 m) je vhodná pre rodiny s deťmi, Courchevel Moriond (1 650 m) je slnečná a vysnívaná après - ski lokalita s množstvom barov a bohatým programom po lyžovačke. Saint-Boin (1 100 m) je miesto, kde pôvodne začalo dobrodružstvo menom Courchevel už v roku 1908 postavením prvého hotela v oblasti. Ide o kľudné miesto s panoramatickým výhľadom na údolie. Courchevel Le Praz (1 300 m) je tradičná horská dedinka s chaletmi (tradičné alpské domy) a úzkymi uličkami, ktorá si zachovala autentický charakter i dušu a je miestom absolútneho pokoja. Dedinka Courchevel La Tania (1 400 m) sa nachádza v srdci lesa bez prístupu aut a milujú ju návštevníci všetkých vekových kategórií. Koná sa tu veľa zaujímavých podujatí ako je SP v alpskom lyžovaní alebo skoky na lyžiach, nájdete tu aj najväčší horský akvapark v Európe a letisko Courchevel vo výške 2 008 m n. m.

Courchevel 1850 je najluxusnejšia dedinka v stredisku Courchevel situovaná vo výške 1 850 m.n.m. Nachádza sa v nej množstvo najluxusnejších hotelov, chaletov, apartmánov, michelinových reštaurácií, luxusných butikov, obchodov, SPA, wellness zariadení a je vyhľadávaným miestom smotánky z celého sveta. Luxus tu nemá limity, na svoje si prídu aj tí najnáročnejší hostia.

Méribel je rozsiahle a elegantné horské stredisko zimných športov nachádzajúce sa doslova v srdci oblasti Les Trois Vallées. Ponúka jedinečnú atmosféru a je stvorené pre všetkých lyžiarov od začiatočníkov až po tých najskúsenejších. Pokojne ho možno nazvať strediskom pre celú rodinu. Zahŕňa v sebe 15 dedín od Les Allues až po najvyššie položenú Méribel-Mottarét (1 750 m). Keď v roku 1938 škótsky major Peter Lindsay založil toto stredisko a inštaloval prvý lyžiarsky vlek, udal aj architektonický smer, akým sa táto oblasť bude uberať. Jednoduchosť a diskrétnosť sú heslom všetkých konštrukcií, pre ktoré sú typickými materiálmi drevo, kameň a bridlica. Celých 80 rokov si stredisko udržiava harmóniu s prírodou s množstvom jedľových a smrekových stromov a pri vzniku nových ubytovní, prísne dbá na zachovanie tradičného architektonického štýlu. Názov strediska je odvodený od latinského slova "mirrare bellum", čo v preklade znamená miesto z ktorého je nádherný výhľad. Svojou unikátnou polohou sa prostredníctvom vlekov a lanoviek ľahko dostanete do stredísk Courchevel a Val Thorens.

Val Thorens často prezývajú strediskom, ktoré je najbližšie k nebu. Patrí k najobľúbenejším lyžiarskym strediskám vo Francúzsku a zároveň je jedno z najvyššie položených lyžiarskych stredísk v Európe. Nachádza sa vo výške 2 300 m n. m. a je súčasťou lyžiarskej oblasti Les Trois Vallées a obkklopuje ho 6 ľadovcov. Tunajší panoramatický výhľad z ľadovca Cime de Caron na francúzske, švajčiarske a talianske Alpy priam vyráža dych. Val Thorens je vhodné pre všetkých lyžiarov i rodiny s deťmi. Na svoje si tu prídu aj snoubordisti vďaka obrovskému snowparku. Skoro všetky ubytovania sú umiestnené na svahu, čiže na zjazdovku možno vybehnúť doslova z vašej izby. Stredisko je veľmi vyhľadávané aj v lete turistami a milovníkmi horských bicykloch, ktorí sem prichádzajú vychutnať si nádhernú prírodu.

Les Trois Vallées je najväčšia lyžiarska oblasť na svete, spája sedem lyžiarskych stredísk Courchevel, Méribel, Brides-Les-Bains, St-Martin de Belleville, Les Manuires, Val Thorens a Orelle. Nachádza sa tu 160 vlekov a lanoviek, 600 km lyžiarskych tratí (312 km modrých a zelených, 216 km červených a 72 km čiernych) vo výške 1 300 - 3 230 m, z nich až 85 % je vo výške viac ako 1 800 m n. m.. O zasnežovanie areálu sa stará až 2 300 snežných diel, pokrývajú až 50 % celej oblasti. Celá oblasť je vhodná aj pre milovníkov bežeckého lyžovania s celkovou dĺžkou tratí okolo 120 km.

Jedinečné stredisko Val d'Isère patrí k najkrajším lyžiarskym oblastiam na svete. Nachádza sa v známom údolí Tarentaise rieky Isère v Savojsku. Malebná horská obec Val d'Isere si dones zachováva tradičné prvky savojskej architektúry (drevo, kameň, bridlica). Útulné chalety, luxusné hotely ale aj staré domčeky, osvetlené uličky, voňavé ranné pekárničky, reštaurácie s tradičnými špecialitami a značkové obchodíky tvoria spoločne v tejto obci jedinečnú, pokojnú a autentickú atmosféru. Nad obcou sa rozprestiera veľké stredisko Val d'Isère, ktoré spoločne so strediskom a obcou Tignes vytvorilo najkrajšiu lyžiarsku oblasť na svete Espace Killy. Celé stredisko je vhodné pre všetky typy lyžiarov a ponúka až 300 km zjazdových tratí, dva snowparky a niekoľko bežeckých tratí. V roku 1992 sa Val d'Isère konali Zimné olympijské hry v Albertville, každoročne sa tu konajú tiež preteky SP v alpskom lyžovaní. Najvyšší bod strediska je vo výške 3 456 m pod vrcholom Grande Motte, na ktorom nájdete aj známe neupravené a freeridové svahy.  

 

ŠVAJČIARSKO

V juhovýchodnom Švajčiarsku v hornej časti majestátneho údolia Engadin, leží mestečko St. Moritz vo svete známym strediskom zimného lyžovania spojeného s luxusom a eleganciou. Spája v sebe štýlovú a jedinečnú atmosféru, ktorú tvoria ľudia z celého sveta. Ponúka najkvalitnejšie reštaurácie ovenčené michelinovskými hviezdami, ubytovanie každoročne stanovujúce nové štandardy luxusu, dostatok športových aktivít ako je lyžovanie, korčuľovanie, turistika, golf, horský bicykel, vodné športy na jazerách či oddych v miestnych kúpeľoch a wellness centrách. Nie je nič vzrušujúcejšie, ako vidieť najbližšie pohorie St. Moritzu, Corviglia zasnežené. St. Moritz je nielen rodiskom zimných alpských športov, ale tiež zimnej turistiky, ktorá sa tu začala pred 150 rokmi. Niet div, že sa tu konali dva krát olympijské hry a viacero majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. Stredisko St.Moritz-Corviglia má až 155 km upravených zjazdoviek s najvyšším bodom (3 022 m), tesne pod vrcholom Piz Nair (3 057 m), a veľký snowpark. V oblasti sa nachádzajú aj strediská Corvatsch, Diavolezza/Lagalb a Zuoz. Pre milovníkov bežeckého lyžovania je pripravených až 230 km tratí.

Engadin je nádherné údolie s najvyššou horou Piz Bernina (4 048 m), jej časť tvorí súčasť Švajčiarskeho národného parku (jediný) s úplne inou prírodou ako v Rakúsku. Vysokohorské lúky a svahy hôr, na ktorých rastú borovice, smrekovec opadavý spolu s liečivými prameňmi, tyrkysovo modrými jazerami a čistým vzduchom ponúkajú turistom úžasné podmienky na strávenie dovolenky po celý rok.

Najvyššie položené lyžiarske a turistické stredisko a jedno z najpopulárnejších vo Švajčiarskych Alpách nesie názov Zermatt Matterhorn. Malebné mestečko Zermatt, je srdcom celého strediska. Leží v údolí Matter (Mattertal) a je obklopená Penninskými Alpami (Walliské Alpy, nachádza sa tu okolo 38 vysokých štítov s nadmorskou výškou nad 4 000 m a najviac ľadovcov). Nad ňou sa majestátne týči drahokam Švajčiarskych Álp, hora Matterhorn (4 478 m). Malebné uličky, tradičné alpské domčeky staré stovky rokov, luxusné alpské hotely, chalety, kúpele a wellness centrá, množstvo kvalitných cenami ovenčených reštaurácií, plno obchodíkov svetoznámych značiek spolu s majestátnym pohorím a ľuďmi z celého sveta dodávajú tomuto mestečku úžasnú atmosféru. Vzduch je tu svieži a predovšetkým veľmi čistý a zdravý, pretože je v ňom absolútny zákaz používania motorových vozidiel. Premávajú tu len elektrické hotelové autá a taxíky a kyvadlová doprava. Lyžiarske stredisko Zermatt-Cervinia Valtournenche ponúka až okolo 360 km zjazdových tratí, ktoré sa tiahnu cez územia Švajčiarska a Talianska, niektoré sú dostupné celoročne. Nachádza sa tu najvyššie položená 3S kabínová lanová dráha v Európe, ktorá spája stanicu Trockener Steg (2 939 m) a stanicu 3 883 m) na vrchole Klein Matterhorn v oblasti Matterhorn Glacier Paradise, odkiaľ vedie do Zermattu najdlhšia lyžiarska trať (25 km). Svoj domov tu našla aj najvyššie položená reštaurácia a ľadový palác na svete. Stredisko ponúka aj 15 km bežeckých tratí a špičkový snowpark. V lete je toto miesto ideálne na horskú turistiku, poznávanie okolia na horských bicykloch či kolobežkách, kochať sa možno kryštálovo čistými jazerami, či stráviť voľné chvíle napríklad pri golfe. Počuli ste už o najpomalšom rýchliku na svete? Volá sa Glacier Express a spája najznámejšie lyžiarske strediská St. Moritz a Zermatt. Cesta trvá okolo 7 a pol hodiny, prechádza nádhernou krajinou a trať prekonáva množstvo výškových rozdielov, 91 tunelov a 291 mostov.

 

 

KTORÝ HOTEL SI VYBERIETE?

TOP HOTELY A REZORTY

V našej ponuke sa nachádzajú len tie hotelové rezorty, ktoré majú unikátnu polohu, luxusné ubytovanie, rozmanité stravovanie, špičkový servis a najlepších zamestnancov v regióne. Je pre nás dôležité aby ste si splnili sny v tejto destinácií len s tými najlepšími, ktorým úsmev z tváre nikdy nezmizne.

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 907 071 750

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Košická 49
Bratislava, 821 08 Slovakia