Chablé Yucatán

location markerTablaje 642 San Antonio Chablé, 97816 Chocholá, Yucatán
map marker35 min.

Chablé Yucatán

location markerTablaje 642 San Antonio Chablé, 97816 Chocholá, Yucatán
map marker35 min.

Chablé Yucatán

location markerTablaje 642 San Antonio Chablé, 97816 Chocholá, Yucatán
map marker35 min.

Chablé Yucatán

location markerTablaje 642 San Antonio Chablé, 97816 Chocholá, Yucatán
map marker35 min.

Chablé Yucatán

location markerTablaje 642 San Antonio Chablé, 97816 Chocholá, Yucatán
map marker35 min.

POPIS HOTELA

Najlepším spôsobom ako poďakovať prírode za všetko čo nám poskytuje, je rešpektovať ju...

 

Vitajte na mieste, ktoré vás prenesie do dávnych čias, keď polostrov Yucatán bol domovom mayskej civilizácie. Je to mimoriadne autentická časť Mexika na históriu, kultúru, gastronómiu a samozrejme aj na archeologické náleziská. Mayovia tvorili veľmi duchovne zameranú spoločnosť a verili, že príroda je pre nich bohom. Prechovávali k nej najväčší rešpekt pretože im prinášala živobytie, jedlo, vodu a prostredie v ktorom mohli ako civilizácia prosperovať. Tieto myšlienky si osvojilo pár Mexičanov a pred 15 rokmi si splnili sen kúpou starej Haciendy San Antonio a veľkého pozemku o rozlohe 750, ktorej 90% tvorí neporušená mayská džungľa. Len 30 minút od mesta Mérida v roku 2016 otvoril svoje brány nádherný wellness rezort Chablé Yucatán, ktorý sa okamžite stal jedným z najlepších rezortov nielen v Mexiku ale aj na svete. Že ste o ňom nepočuli? Do minulého novembra ho navštívili len 4 Slováci J. 

 

Ako môže rezort, ktorého značka je na trhu len 5 rokov byť tak veľmi úspešný? Rezort tvorí 5 pilierov – hlavný pilierom je wellness, potom gastronómia, architektúra, dizajn a služby. Každý pilier dosahuje neuveriteľný rozmer. Už pri navrhnutí a výstavbe butikového rezortu, ktorý poskytuje 46 možností na ubytovanie bol použitý neuveriteľný architektonický cit. Hacienda, ktorej prvé záznamy pochádzajú z roku 1813, bola najprv farmou, kde sa pestovala kukurica a choval dobytok a neskôr produkovala vlákna henequen – (sisal je textilné vlákno ktoré sa získava z listov agávy). Mexické architektonické štúdio Central de Proyectos spoločne s dizajnérkou Paulinou Morán a Jorgeom Borjom (ktorý mal na starosti prerobenie starej strojovne na luxusnú reštauráciu) odviedli majstrovskú prácu. Haciendu a jej priemyselné priestory a oplotenia, ktoré chátrali 70 rokov kompletne zrekonštruovali tak citlivo, že všetko čo stálo sa podarilo spojiť s moderným svetom. Areál kompletne vyčistili od buriny a pomohli pôvodnej vegetácií znova rásť. K tomu tu vysadili až 3000 nových rastlín a stromov. Pri náročnej rekonštrukcii sa podarilo nájsť vzácne cenote, ktorej vodné toky vyčistili a tak sa stalo staré cenote srdcom a dušou celého areálu.

 

Ďalším vrcholom je tu gastronómia. Jedna z najlepších v Mexiku. Úzka spolupráca medzi hviezdnym šéfkuchárom Jorgem Vallejom a výkonným šéfkuchárom rezortu Luisom Ronzónom priniesla reštauráciám Chablé množstvo ocenení. Koncept je založený na princípe od vlastnej farmy až na stôl. Snáď najobľúbenejšou zo všetkých kulinárskych možností v Chablé Yucatan je Casita Maya, kde zažijete autentický kurz varenia tradičných mayských a yucatánskych jedál, ktoré pripravujú pred vami dve staršie ženy. 46 (casity + vily) možností na ubytovanie, základná casita s bazénom má až 200m2, wellness koncept ktorý pomáha v podstate hosťom zmeniť ich život, bazén, bicykle, 700 akrov panenskej džungle, odborník na mayskú kultúru – liečiteľ, mayské procedúry a obrady, golfové ihrisko, príroda, pokoj, vynikajúce jedlo, organická záhrada, najväčšia zbierka tequily na svete (3500fliaš), veľká cigarový salónik so záhradou, tenis, fitness centrum, udržateľnosť, životné prostredie, harmónia... To je Chablé Yucatan.

Radi vám pomôžeme s výberom rezortu Chablé Yucatán.

Život v rezorte

MÁTE ZÁUJEM O REZORT?

Páčil sa vám tento rezort? Zanechajte nám prosím vaše údaje. Ďakujeme.

Dospelí
Deti

RADI VÁM PORADÍME


Emailbonustrip@bonustrip.sk

Telefón+421 917 928 911, +421 948 987 212

Adresa


BONUS TRIP s.r.o., Panónska cesta 17,
Bratislava, 851 04 Slovakia